O mnie
Gram w gry odkąd pamiętam tj. od początku lat '90 (wszystko co było wcześniej jest za mgłą :P ).

Moja wielka przygoda z grami rozpoczęła się bodajże od Atari 2800, a może od klina Famicoma czyli Pegasusa ? Ciężko powiedzieć co było pierwsze, ale najdłużej chyba miałem styczność z serią Amiga. Dodatkowo to właśnie Amigę z tych czasów wspominam najlepiej (grafika i muzyka robiła ogromne wrażenie w porównaniu do tego co oferował pegasus i atari, a nawet wczesne PC).

W odróżnieniu od wielu osób, moim pierwszym kontaktem napędem CD w konsoli, nie był z PSXem, a jedną z Amig właśnie, konsola ta to Amiga CD32.
Niestety sprzęt ten był produkowany w chyba najgorszych czasach dla Amigi, a tym samym biblioteka dostępnych gier była znikoma.

Potem to już jakieś pierwsze PC386, gdzie bawiłem się prymitywnymi gierkami oraz uczyłem się pisać w jakieś bardzo prymitywne programiki i gierki w BASIC.

A koniec końców w 2016 jedną Amigę znalazłem na strychu i postanowiłem ją uruchomić, co jak widać na tym blogu się udało. Wraz z komputerem Amiga 500, na strych znalazłem również starego Pegasusa (niestety bez zasilacza) - który koniec końców okazał się mieć jakieś problemy z padami oraz gry do niego co zaowocowało zakupem nowego klona Famicoma i powrót do przeszłości z grami NES/Famicom.

0 komentarze :

Prześlij komentarz