Superfrog czyli najlepsza platformówka na Amigę.

Superfrog jest wg. mnie najlepszą platformówką na Amigę 500. Gra ta została wydana w 1993 roku
przez Team17 (są chyba najbardziej znani z serii Worms).


Gra ta ukazała się na Amigach (w tym też Amiga CD32) oraz PC. Wersja na Amigę wydana była na 4 dyskietkach, z czego po uruchomieniu gry z dyskietki numer 3 można było obejrzeć intro gry wyjaśniające o co właściwie w grze chodzi (poza skakaniem i zbieraniem owoców i monet :P ).
Żeby było śmieszniej sponsorem gry jest producent "sports drinków": Lucozade (Glucozade). Produkt tej firmy w intrze gry przemienia naszą żabę w super-żabę, a w trakcie gry służy jako napój odnawiający energię żabiego bohatera.

Poniżej moja rozgrywka na poziomach 1-1 do 2-4 (niestety 2-4 nie skończyłem, pewnie niedługo spróbuję dotrzeć dalej).


Sterowanie:
drążek joysticka: bieganie prawo, lewo, skakanie (do góry i po skosie), kucanie
fire stojąc na ziemi: atak za pomocą zielonej kulki (wcześniej trzeba ją zebrać, po śmierci tracimy tego power-upa). Atak kulką standardowo odbywa się pod kątem, można natomiast strzelać również prosto do przodu i do góry (w tym celu po wciśnięciu fire należy skierować drążek joysticka w danym kierunku). Co ważniejsze po wystrzeleniu kulka wraca do nas (jeżeli nie rozbije się np. o ścianę), co daje dodatkowe możliwości likwidowania przeciwników.
fire będąc w powietrzu: szybko naciskając, unoszenie się w powietrzu, wcześniej należy zebrać skrzydełka (power-up tracony przy śmierci).


0 komentarze :

Prześlij komentarz