Akira


Akira jest jednoosobową grą wydaną na Amigę i Amige CD32 w 1994 r. przez ICE (Deep Core, Fire Force, Gulp!, Total Carnage). Sama gra jest dość wierną adaptacją filmu (pod względem fabularnym). Film został wydany w 1988 r. (w Polsce oficjalna Polska filmu odbyła się w 2006 r. natomiast pierwsza emisja w dostępnej w Polsce telewizji odbyła się w 1996 na C+) na podstawie mangi wydawanej w latach 1982-1990. Cała gra w wersji obsługiwanej przez Amigę 500 mieści się na 3 dyskietkach i wymaga 1 MB Ramu.

Niestety gry tej nie jestem w stanie polecić nawet najbardziej hardcorowym fanom filmu Akira oraz mangi o tym samym tytule :(. 
Z jednej strony gra charakteryzuje się niezłą grafiką (pod tym względem poziomy nie są równe, pierwsze miejsce pod względem wyglądu zajmują pierwsze plansze, potem bywa różnie - np. plansza w kanałach ściekowych jest bardzo brzydka), dobrym udźwiękowieniem, wiernością z filmem oraz różnorodnością poziomów, ale z drugiej strony charakteryzuje się niestety też absurdalnym poziomem trudności, który w dużej mierze wynika ze złego zaprogramowania sterowania postaciami.

Smuteczek mnie ogarnia, bo mogła być to jedna z lepszych gier na Amigę, a niestety jest jedną z gorszych w które grałem :(

Kody, bo bez nich granie w Akirę nie ma żadnego sensu:

LETS RIDE - Kaneda ucieka przed policją na motorze
CAPTURED - Tetsuo próbuje wydostać się z kompleksu badawczego (strzelanka, labirynt, platformówka w jednym)
TEDDYBEAR - jak wyżej
CASTLES - jak wyżej
IT STINKS - Kaneda przedziera się przez kanalizację (strzelanka, platformówka)
FLYINGBIKE - ucieczka maszyną latającą (shooter)
ESCAPE - jak wyżej
BIG BLOB - finałowa walka


0 komentarze :

Prześlij komentarz