Base Jumpers

[ EDYCJA: 02.02.2017 o 19:59 ] 


Base Jumping jest sportem ekstremalnym polegającym na skakaniu ze spadochronem z wieżowców, mostów, masztów antenowych, urwisk i wielu innych. Nazwa sportu jest stworzona od skrótu: B.A.S.E. tj.: Building (budynek), Antenna (antena), Span (przęsło, np. mosty), Eartch (ziemia, np. urwiska).W Amigowej grze Base Jumpers wydanej przez Rasputin (Clockwiser oraz Jetstrike) w 1994 roku wcielamy się w jednego z 4 skoczków, których celem jest przedarcie się przez ochronę budynku, aż na jego dach, a następnie skoczenie ze spadochronem z tego dachu (fajna platformówka), starając się nie zabić po drodze (likwidacja przeciwników wskazana), a następnie otworzenie spadochronu na najniższej bezpiecznej wysokości. Żeby było ciekawiej w tą grę można naraz na jednej Amidze grać aż w 4 osoby :) (2 osoby na joystickach i 2 na klawiaturze). Jedyny problem jaki mam z tą grą jest taki, że niestety sterowanie ma dość dużą bezwładność, osobiście grę pamiętam z lat dziewięćdziesiątych jako grę z Amigi CD32 i grałem w nią na padzie i nie pamiętam, aby mnie denerwowała w kwestii bezwładności, więc wielce prawdopodobnie jest to, że po prostu do tej gry trzeba mieć pada. 
W kwestii sterowania: 
fire odpowiada za podskoczenie oraz rozbijanie cegieł w trybie platformowym, w trybie skoczka za otwieranie spadochronu i w niektórych misjach walka z przeciwnikami
kierunki: sterowanie, wspinanie się po drabinach[ EDYCJA: 02.02.2017 o 19:59 ] 


Hahahaha, okazało się, że Base Jumpers mają do zaoferowania sporo więcej niż przypuszczałem :D W grze ukryte są (kodami) dodatkowe minigry :D Aby aktywować gry należy wejść do menu w miejscu kodu wpisać:

BOM - rozwalamy bombami bloczki lecąc na balonie i obniżając cały czas lot do momentu uderzenia o wystające bloczki lub zniszczenia wszystkich bloczków.
FLY - latamy z włócznia w łapce i staramy się strącić przeciwników
NAB - zbieranie kolorowych tokenów
PAC - wariacja nt. PAC-MAN
BEU - bijatyka !! POLECAM!
RUN - bieganie w kółeczku
SEU - strzelanka
WAR - 4-osobowy arkanoid, polecam.

Wszystkie z tych gierek znajdziecie w filmie poniżej :) I właściwie każdą z nich należy traktować jako zachętę do zmierzenia się przeciwko waszym znajomym.


0 komentarze :

Prześlij komentarz