Vice: Project Doom / Gun-Dec


Tym razem i ponownie zawędrowałem na kartridż 198 in 1 na moim famiklonie: D99 (który nawiasem mówiąc powoli mi się kończy jeżeli chodzi o gry które można pograć) i trafiłem na grę o tytule Gun-Dec czyli japońską wersję Vice: Project Doom, żeby było ciekawiej okładki do obu wersji niesamowicie się rożnią od siebie. Wersja japońska (powyżej) stylistyką przypomina detektywistyczne kino dramatu i akcji z Sylvestrem Stallone (?), amerykańska wersja natomiast (poniżej) przypomina mi Policjantów z Miami czy też Wielką drakę w Chińskiej dzielnicy (nawet osoba na plakacie trochę podobna do kurta Russela w czasach tego filmu :D)


Ale przecież nie o okładkach będę pisał, tylko tym co jest w środku (celuloza ? atomy węgla ? elektrony ?? ). W grze wcielamy się w detektywa z działu narkotykowego Quinna Harta, którego zadaniem jest odszukać i zlikwidować bossów kartelu narkotykowego stojącego za nową substancją o nazwie "Gel" [ żel ]. Gel jest śmiertelnym narkotykiem który opanował ulice, do pomocy w walce z oprychami masz tylko swoje magnum .44, granaty oraz laserowy bicz (teraz tłumaczę sobie manuala do gry i mam małego WTF, czyli ten miecz to bicz, a nie miecz ? :P ) - co tak naprawdę nie jest tak mało :P Ale, aby było ciekawiej, ten narkotyk nie jest pochodzenia ludzkiego, ba nawet nie jest pochodzenia ziemskiego - Gel produkują obcy którzy udają ludzi, i dla których ta substancja jest pokarmem, a dla ludzi narkotykiem, który ma śmiertelne skutki uboczne :), żeby było jeszcze ciekawiej obcy wtapiając się w tłum stworzyli ogromną korporację produkującą i dystrybuującą elektronikę. Ja pierdziele co Ci autorzy fabuły brali przy jej pisaniu ?? :D


Może i fabuła wydaje się zakręcona jak świński ogon, ale sama gra jest świetna, wymagająca, ma niezłą oprawę graficzną i dźwiękową, 3 tryby zabawy (są misje platformowe, wyścigowe oraz strzelania pierwszoosobowego), a do tego jeszcze między misjami dochodzą fajnie zrealizowane cutscenki :)


Klawiszologia

Tryb samochodu
kursory: sterowanie
A: zmiana biegów (1-wolno, 2-szybko, 3-szybciej)
B: strzelanie
start: pauza

Tryb platformowy
kursory: poruszanie się
A: podskok
B: atak
start: pauza
select: zamiana broni

Tryb pierwszoosobowy

kursory: mierzenie z broni
A: magnum .44
B: granaty
start: pauza

Przedmioty i ekwipunek
magnum .44: pistolet o krótkim dystansie
granaty: broń do likwidacji przeciwników z dużej odległości
laserowy bat: broń do walki w zwarciu

monety: 100 monet = życie
mięso: odnowienie 10 jednostek energii
granaty (G): 5 granatów do ekwipunku
kule (B): 10 dodatkowych kul do magnum do ekwipunku
apteczka: odnowienie 2 jednostek energii


0 komentarze :

Prześlij komentarz