Werewolf: The Last Warrior


Warewolf: The Last Warrior (znany też w Japonii jako: Choujinrou Senki Warwolf ) to kolejna platformowa gra z karta 198 in 1 którą udało mi się ograć. Niestety gra należy do dość wymagających, więc nie udało mi się jej ukończyć, nie znalazłem też oszustw które mogłyby mi w tym pomóc (no może prócz kodów do korzystania w GameGenie, którego nie posiadam :P).

Fabuła:
Fabuła gry toczy się na planecie "Czerwona Ziemia"(druga kolonia Ziemi). Dr. Faryan (główny złol) udaje się do jakiejś jaskini w której przebudza się pradawne zło i przemienia go w zły byt. Dr. Faryan z pomocą nowych mocy tworzy złe mutanty który więżą praktycznie całą ludzką populację. Jedyną nadzieją jest nasz bohater o imieniu Ken, który potrafi przemienić się w wilkołaka o imieniu Warwolf.


Klawiszologia:
góra: wspinanie się po drabinach
dół: kucnięcie, schodzenie po drabinach
lewo lub prawo: poruszanie się w lewo lub prawo
B: podskok
A: uderzenie
select: w trybie pauzy pokazuje wyniki
start: pauza
góra+B: wysoki skok
dół+B: zeskok na poziom niżej (jeżeli to możliwe)
dół+lewo lub dół+prawo: poruszanie się w przykucu w lewo lub prawo

Tylko dla człowieka: (przemiana w człowieka za pomocą niebieskiego W, zebranie niebiskiego W w postaci człowieka zabiera nam HP)
przytrzymaj A do momentu świecenia postaci, po puszczeniu nasz bohater wypuści promień mocy o dużej sile (ponoć dobry na walkę z bosami)

Tylko dla wilkołaka: (przemiana w wilkołaka za pomocą czerwonego W)
góra+A: atak w górę, umożliwia też chwycenia się np. rur, następnie możemy poruszać się podczepieni do sufity w prawo i lewo oraz walczyć za pomocą przycisku A, aby zeskoczyć dajemy: dół.
A+B: salto w tył, w trakcie którego nic nas nie może trafić
Wilkołak może się wspinać po niektórych ścianach, wystarczy na ścianę naskoczyć, a potem sterować góra lub dół; jeżeli dojdziemy do załamania ściany i chcemy dostać się na platformę która jest na jej końcu musimy odskoczyć od ściany za pomocą B, a następnie skierować strzałkami ponownie w stronę ściany.
Czołganie się: wilkołak automatycznie zacznie się czołgać w miejscach w których to jest możliwe po podejściu do nich.
Przytrzymanie A, uwalnia fale uderzeniową która zadaje bossom od 2 do 8 obrażeń, a zwykłych przeciwników niszczy od razu, minusem jest to, że sami dostajemy również 8 obrażeń.


0 komentarze :

Prześlij komentarz