Jak grać w: Seek and Destroy


Ostatnio pograłem chwilę w Seek and Destroy na Amidze 500, dlatego też przybliżę wam odrobinę co jak grać w tą strzelankę.

W tej grze sterujemy AH64 Apache za pomocą Joysticka lub myszki + klawiatury.
W opcjach możemy wybrać czułość (sensitivity) kontrolera od niskiej (L), przez średnią (M), aż po wysoką (H). W opcjach możemy też wybrać tryb dla jednego lub 2 graczy.
W przypadku trybu dla dwóch graczy - gracz drugi musi używać joysticka, bez względu na to czy pierwszy gracz gra na joysticku czy na myszce. 

W tym trybie dalej pilotujemy jeden helikopter z takimi zmianami: 
- gracz numer 1 w dalszym ciągu pilotuje helikopter
- gracz numer 2 strzela za pomocą 3 broni (GUN, AIM, AGM), które może zmieniać za pomocą klawiatury przyciskami od 1-3 (można to zrobić za pomocą części alfanumerycznej lub numerycznej).
- gracz 1 nie może wybrać broni obsługiwanych przez gracza numer 2

Uzbrojenie
F1 (gracz 1) lub 1 (gracz 2) : minigun - oznaczony jako GUN nie ma limitu amunicji, w przypadku grania na 2 graczy, gracz numer 2 może zmieniać kierunek strzelania
F2 :  rakiety - oznaczone jako FAR, rakiety działania ogólnego, tj. sprawdzają się w walce powietrze-ziemia, jak i powietrze-powietrze. Nie posiadają systemu namierzania. Z tą bronią startujemy w każdej misji.
F3 (gracz 1) lub 2 (gracz 2): rakiety powietrze-powietrze oznaczone jako AIM. Są to rakiety do zestrzeliwania latających jednostek przeciwnika, rakiety te posiadają system naprowadzania na cele.
F4 (gracz 1) lub 3 (gracz 2): rakiety powietrze-ziemia oznaczone jako AGM. Rakiety do niszczenia celów naziemnych z systemem naprowadzania.
F5: bombardowanie.  Oznaczone jako STR, jest wezwanie bazy do wsparcia naszego działania, przelatujemy nad celem i oznaczamy go dla bombowców i natychmiast oddalamy się z pola rażenia.
F6: napalm. Oznaczone jako NAP, są to bomby ze środkiem zapalającym, bez systemu naprowadzania do niszczenia obszarowego.Wszystkie bronie prócz miniguna mają limitowaną ilość amunicji - którą możemy uzupełnić poprzez przelatywanie nad paczkami z amunicją (pojawiają się one po zniszczeniu niektórych celów jak np. budynków). Dodatkowo w miejscach zniszczonych budynków można znaleźć również powerupy: S i F. Są to kolejno "życie" helioterapia (Shield) oraz paliwo (Fuel). Aby je zebrać należy wylądować w miejscu skrzynki (strzałka w dół na klawiaturze, a do podnoszenia się strzałka do góry). Podobnie ma się sprawa z jeńcami wojennymi - należy "zaparkować" naszą maszynę bojową obok budynku w którym znajdują się nasi jeńcy i poczekać aż się zapakują do środka.

Inne przydatne klawisze
Spacja - system map. Żółta strzałka na mapie to nasza pozycja i kierunek helikoptera, "base" to nasza baza, a "target" to cel misji. 
F9 - auto zoom na naszej mini mapie/radarze. Za pomocą F9 uruchamiamy i wyłączamy funkcję automatycznego dopasowania powiększenia radaru
P - pauza
M - zmiana sterowania z joysticka na mysz
J - zmiana sterowania z myszy na joystick


0 komentarze :

Prześlij komentarz