Moonshine Racers


Pompujcie szybko bimber do beczek i ładujcie je na pakę wraz z psem i kozą, przed wami Moonshine Racers. Czyli wyścigi bimbrowników między destylarnią a pobliskim barem do którego należy dostarczyć bimberek w określonym czasie, aby nie było nam zbyt łatwo na naszym tropie jest cały czas dzielny, acz przy kości Szeryf Sam, my natomiast wcielamy się w bimbrowników Ike i Billego Joe. Gra n samym początku wita nas bardzo fajnie zrobionym (i pod klimat gry) intrem, a następnie słyszymy już tylko męczenie stacyjki padającego silnika i w drogę :)


Może sama gra nie wygląda na najpiękniejszą Amigową wyścigówkę, może nie jeździ się w niej najlepiej, może trasy też nie są najlepiej pomyślane, ale jak tylko trafimy do sklepu i będziemy mieli okazję włączyć muzykę zamiast rynku silnika to zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki w stylu country :) Chociaż nie przepadam za tego typu muzyką, tak dawała mi sporo szczęścia w trakcie ogrywania tego tytułu :) A wracając do sklepu/baru - możemy w nim poprawić parametry naszego samochodu poprzez dokupienie lepszych opon, silnika i innych dupereli potrzebnych prawdziwemu redneckowi :)


Kasę zarabiamy za terminowe dostarczanie beczułek do baru (przy okazji liczy się też jak dużo bimbru po drodze się uchowa), a wydawać możemy na takie przedmioty pierwszej potrzeby jak:

  • nowy silnik (jak stary się przegrzeje i spali) w wersji pierwszej daje lepsze przyspieszenie, a w wersji drugiej większą prędkość maksymalną
  • turbo - w innych grach nazywane nitro i napędzane podtlenkiem azotu, tutaj nie potrzebujemy takich kombinacji jak mamy wysokoprocentowy trunek na pace (tak turbo napędzane jest bimbrem), aby go użyć musimy wdusić SPACJĘ i trzymać tak długo jak długo chcemy spalać bimber
  • supercharger - poprawia parametry silnika, ale też powoduje szybsze się jego przegrzewanie i możliwość spalenia
  • opony - poprawiają przyczepność na drodze, przede wszystkim w trakcie opadów deszczu
  • mapa - dzięki niej Ike informuje Cię o zagrożeniach na drodze oraz w przypadku rozwidleń która droga jest lepsza
  • włochate kości - dają dodatkowe komentarze załogi
  • tytoń - daje dodatkowe komentarze załogi

W trakcie gry, jeżeli zarobimy odpowiednią ilość kasy to też zmienimy brykę, najpierw będzie to Jalopy (pick-up), potem Saloon, a na końcu Hot Rod. W trakcie prowadzenia bryki musimy zwracać uwagę na temperaturę (górny lewy róg obok mapy), ponieważ ciągła jazda na maksymalnych obrotach bryki (maksymalna prędkość, lub pod górkę) powoduje jej przegrzewanie się, a co może doprowadzić do zniszczenia silnika. Dodatkowo warto kontrolować poziom bimbru (dolny lewy róg), bo im więcej wyleje się z powodu wstrząsów w aucie, to tym mniej kasy zarobimy na kursie, dodatkowo jak już wspominałem można bimber zużywać jako dopalacz do prędkości, ale też można uzupełniać go trafiając w rozrzucone bo drodze beczułki.


A na koniec kilka spraw technicznych. Gra zajmuje 2 dyskietki na Amidze 500 i obsługuje Amigi z chipsetami OCS i ECS (czyli standardowe, klasyczne Amigi). Dodatkowo została również wydana na Atari ST oraz PC z kartami EGA i VGA. Gra została wydana w 1991 roku przez firmę Millenium (znane m.in. z Brutal Sports Series Football, Diggers, seria James Ponds), a wyprodukowana przez PeakStar Software (znane m.in. z Road Rash, Thomas the Tank Engine).

0 komentarze :

Prześlij komentarz