Out Run Europa


Out Run Europa to trzecia gra z serii Out Run po Out Run z 1989 roku oraz Turbo Out Run z 1990 r. Trzecia i ostatnia część serii jest też najwyżej ocenianą częścią na Amigę, co nie oznacza, że jest to gra wybitna, niestety nie. Osobiście najbardziej denerwują mnie dwie rzeczy w tej grze, pierwszą jest mała widoczność w samochodzie (podobna sprawa ma się w przypadku np. Rajdu Przez Polskę) oraz denerwujące poziomy wodne. Dodatkowo bardzo dużym utrudnieniem w grze są ciągle ścigające nas jednostki policyjne jak i agencji obcego wywiadu, co w połączeniu z limitem czasu który mamy na pokonanie każdego odcinka powoduje, że gra na początku wydaje się bardzo trudna.Podoba mi się natomiast bardzo zamysł aby w różnych trasach poruszać się różnymi pojazdami. Podobają mi się też cutscenki przy przekraczaniu granic poszczególnych plansz (szkoda tylko, że te cutscenki są nieme (przynajmniej tak jest jak w menu wybierzemy efekty dźwiękowe zamiast muzyki - co też jest dla mnie na minus, że w również tej grze musimy wybierać między efektami dźwiękowymi, a muzyką).Graficznie gra wykonana jest poprawnie, pojazdy są wykonane z dużą starannością, widoczki w oddali są ładne, śmieszyć natomiast mogą budynki które nie trzymają żadnej skali i są dwu-wymiarowe :)


Kody:
Tych których denerwują wyśrubowane limity czasu oraz plansze wodne polecam zastosowanie kodu jak niżej (pozwala pomijać trasy jak i dodawać sobie odrobinę więcej czasu na przejazd).
W trakcie gry pauzyjemy ją za pomocą przycisku CTRL i wpisujemy: orinj. Od tego momentu po wciśnięciu strzałki do góry na klawiaturze otrzymujemy dodatkowe 10 sekund czasu do limitu, wciskając HELP przeskakujemy do kolejnej trasy.

0 komentarze :

Prześlij komentarz