Banshee


Witam was serdecznie w alternatywnym roku 1999 w którym to świat jeszcze nie zna techniki budowy maszyn latających, w którym nie było obu wojen światowych, telewizja jest w dalszym ciągu czarno-biała, a ludzkość w dalszym ciągu nie odkryła możliwości podgrzewania pożywienia za pomocą mikrofal. Przed wami jedna z najlepszych (moim zdaniem) wertykalnych strzelanek (zasady takie same właściwie jak w automatowym 1942) czyi Banshee.


A wracając do fabuły. Cały świat żył sobie więc spokojnie i dostatnio, aż pewnego dnia Blardax Maldrear (imperator kosmicznego imperium Styx) wpadł na plan, aby podbić naszą planetę i tak też zrobił napadając na Ziemię. My jako gracz wcielamy się natomiast w bohatera zwanego Sven Svardensvart czyli konstruktora maszyny latającej którą uzbroił po "zęby" i nazwał Banshee. Przy okazji Sven kierowany jest żądzą zemsty za zabicie przez imperatora jego ojca który nie zgodził się dla Blardaxa Maldreara stworzyć urządzenia mikrofalowego.


Banshee zostało wyprodukowane i wydane przez firmę Core Design (znana między innymi z: Chuck Rock, Jaguar XJ220, Rick Dangerous). Zawitało na komputery Amiga z chipsetem AGA (np. 1200) oraz CD32 w roku 1994. Gra składa się z 4 dużych poziomów oraz obsługuję grę w cooperacji z drugim graczem. Gra obsługuje również pady i joysticki z dwoma niezależnymi przyciskami fire (a jeżeli takich nie posiadamy, to drugi przycisk jest zastępowany przez SPACE (dla gracza pierwszego) i klawiaturę numeryczną (dla gracza drugiego, np. NUM 0).


Garść kodów:

Wpisz flev17 i następnie naciśnij ENTER w menu głównym gry. Ekran powinien mignąć potwierdzając poprawność wpisanego kodu. Od tego momentu masz dostęp do nieskończonej ilości żyć. Klawisze funkcyjne pozwalają na start od danego poziomu.

Wpis i am exquisitely evil i następnie naciśnij ENTER w men głównym. Ekran powinien mignąć potwierdzając poprawność wpisanego kodu. Od tego momentu zostają zmienione imiona na HighScore oraz można w trakcie gry zabijać cywili i misie polarne.

0 komentarze :

Prześlij komentarz